Tuři Svitavy

17.11.2016

BC NOVÝ JIČÍN (1.liga) - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 67:95 (34:50) - 4. kolo ČP

Rubrika: Obecné

BC NOVÝ JIČÍN (1.liga) - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 67:95 (34:50) - 4. kolo ČP
Body Tuři: Špaček 20, Mickelson 16, Mays 13, Andres 13, Roseboro 9, Teplý 8, Bannister 5, Jelínek 4, Bašta 3, Vučica 2, Šindelář 2…

Ve 4. kole ČP hráli Tuři v Novém Jičíně - dřívější basketbalové baště. Tuři ještě ve své první sezóně v nejvyšší soutěži měli tu čest s Novým Jičínem hrát a ani jednou ho nedokázali porazit. Na své vítězství nad Novým Jičínem si “A” tým musel počkat dlouhých šest let. V roce 2010 ukončil Nový Jičín své učinkování v nejvyšších soutěžích a od této chvíle se pohyboval po většinu času v třetí nejvyšší basketbalové soutěži. V letošní sezóně se posunul do vyšších pater - 1. basketbalové ligy a dal znovu o sobě výrazně vědět.
Tuři vstup do zápasu odehráli velmi dobře a díky košům Špačka si brzy vybudovali dvouciferný náskok. Ovšem domácí ukázali slušně zaplněné hale velký návrat do zápasu, když dokázali využít několika chyb hostů a snižili na 18:19 a moc nechybělo, aby vyhráli první desetiminutovku. V té druhé ovšem Tuři nasadili k rozhodujícímu trháku. Agresivní obranou vytvořili na domácí tlak, který je nutil k chybám. Ty Tuři rychlými brejky nemilosrdně trestali. Do první půle to bylo již 34:50. Třetí dějství rovněž přineslo téměř vyrovnanou partii. Domácí se rvali o každý míč a velmi dobře stříleli. Ovšem na snížení náskoku Turů to nestačilo. Podobný průběh měla i závěrečná desetiminutovka, ve které domácí předvedli několik velmi pěkných basketbalových akcí. Na druhé straně si Tuři mohli vyzkoušet nové herní kombinace, které pod vedením Lubomíra Růžička pečlivě nacvičují. Sečteno a podtrženo - dnes byl k vidění v Novém Jičíně velmi kvalitní basketbal, ke kterému výraznou měrou přispěl i domácí tým. Tuři po výhře v Novém Jičíně postoupili do TOP 16 ČP. V dalším kole na svém hřišti přivítají silný tým BK Opava.

Po Novém Jičíně čeká na Tury tým z jiné basketbalové galaxie - “evropská” BEKSA PARDUBICE - zápas se hraje v sobotu 19.11. v 17 hodin v hale Dašická. Nenechte si ho ujít’’ Tuři budou Vaši podporu potřebovat!!!