Tuři Svitavy

8.4.2017

BEKSA PARDUBICE - SOUPEŘ Z KATEGORIE TĚŽKÝCH VAH

Rubrika:

Pardubická star Dominez Burnett je nejlepším střelcem dlouhodobé části KNBL s průměrem na zápas 18.52 bodů. Tury čeká velká fuška s jeho obranou. Ale Beksa není jenom Burnett. O tom žádná.

PARDUBICKÁ BEKSA JE V LETOŠNÍ SEZÓNĚ ZATÍM JEDNOZNAČNĚ DRUHÝM NEJLEPŠÍM TÝMEM KOOPERATIVA NBL. CO STOJÍ ZA JEJÍM SOUČASNÝM POSTAVENÍM A MAJÍ VŮBEC TUŘI TAK SILNÉHO SOUPEŘE MOŽNOST POTRÁPIT? O TOM VÍCE NAPOVÍ PŘESNÝ SOUČET NEPŘESNÝCH ČÍSEL NEBOLI ZÁPASOVÁ STATISTIKA.

Pardubická BEKSA má v současnosti tým, který lze zhodnotit třemi slovy KVALITA, EFEKTIVITA, STABILITA.

KVALITA - každý hráč v týmu Beksy má nesporné kvalita a v jiných týmech by patřil k oporám. Jedná se o mix československé zkušenosti (Nečas, Kotas, Pandula, Švrdlík, Kohout), dravého mládí reprezentačních odchovanců (Půlpán, Škranc, Potoček) okořeněný americkou atletičností (Burnett, Autrey, Wall).

EFEKTIVITA - kvalita hráčského kádru sebou přináší i efektivitu ve všech činnostech. Dobré procento zakončení, výborná obrana, nekompromisní doskok a následný rychlý protiútok. Sečteno a podtrženo tým amerického trenéra Levella Sanderse dosahoval ve skupině A1 skvělou průměrnou zápasovou efektivitu 95 !!! Lepší byl jen mistrovský Nymburk. Ne náhodou byly Pardubice letos úspěšné i na evropské scéně.

STABILITA - vedení klubu nasmlouvává hráče vždy na střednědobé období a to umožňuje trenérovi vybrousit týmové činnosti téměř k dokonalosti. Pro stabilitu kádru je třeba i stabilita finanční a dobré týmové zázemí.  I v této oblasti se vedení klubu může pochlubit v posledních letech velkými úspěchy, kdy po nalezení nového “domova” v podobě haly na Dašické se Beksa herně výrazně zvedla. Krůček po krůčku se basketbal stává v Pardubicích sportem číslo jedna. Kdo by to před pár lety řekl? Je za tím ovšem obrovské množství systematické mravenčí práce, která v posledních letech přináší i kýžené ovoce v podobě výsledků. Loňský vítěz poháru a bronzová medaile.

MAJÍ VŮBEC TUŘI ŠANCI NA ÚSPĚCH? PRO TEORETICKÉ SROVNÁNÍ TÝMŮ JSME POUŽILI JEJICH ČÍSLA ZE SKUPIN A1 - PARUDIBICE a A2 - SVITAVY:

Celková efektivita v zápase       Pce 95 -  Sy 89,3
Střelba za 2 body                 Pce 52,8 % - Sy 59,6%
Střelba za 3 body                 Pce 32% - Sy 32,8%
Trestné hody                     Pce 72,7% - Sy 69,4%
Doskoky                         Pce 41,2 - Sy 36,7
Útočný doskok                   Pce 11,7 - Sy 9,1
Asistence                         Pce 17,4 - Sy 15,8
Zisky                             Pce 8,6 - Sy 8,2
Ztráty                           Pce 15,5 - Sy 17,5
Získané fauly                     Pce 18,7 - Sy 19,5
Fauly                             Pce 19,6 - Sy 22,8

SEČTENO A PODTRŽENO JSOU PARDUBICE V ŘEČI ČÍSEL NESPORNĚ LEPŠÍM TÝMEM. I V KVALITNĚJŠÍ SKUPINĚ A1 DOKÁZALI VE VĚTŠINĚ SLEDOVANÝCH UKAZATELŮ BÝT LEPŠÍ.
OVŠEM PLAY-OFF JE ZCELA NOVÁ SOUTĚŽ A TA MŮŽE S “PAPÍROVÝMI PŘEDPOKLADY” VÝRAZNĚ ZATŘÁST. K OZDOBÁM “KRAJSKÉ” SÉRIE ZÁPASŮ PLAY-OFF BUDOU JISTĚ PATŘIT “OČEKÁVANÉ” MINISOUBOJE:           
                                                MARKO -  AUTREY
                                                SMITHSON - PŮLPÁN
                                                SLEZÁK - BURNETT
                                                TEPLÝ - PANDULA
                                                ŠPAČEK - KOTAS
                                                VUČICA - ŠKRANC
                                                MICKELSON - WALL
                                                ROSEBORO - NEČAS
                                                JELÍNEK - ŠVRDLÍK
                                               

CESTOU K JAKÉMUKOLIV VÍTĚZSTVÍ NAD SILNOU BEKSOU MUSÍ BÝT KVALITNÍ OBRANA. ZDE MAJÍ V DLOUHODOBÉ STATISTICE LETOŠNÍ SEZÓNY TROŠKU NAVRCH TUŘI, KTEŘÍ MĚLI TŘETÍ NEJLEPŠÍ OBRANU (75 BODŮ), PARUDUBICE (76 BODŮ). V SOUBOJI OBRAN SEHRAJÍ JISTĚ VELKOU ROLI I TRENÉŘI VHODNĚ ZVOLENOU TAKTIKOU. DOČKAJÍ SE TUŘI V TÉTO SÉRII SVÉ HISTORICKY PRVNÍ VÝHRY V PLAY-OFF? O TOM SE MŮŽETE PŘESVĚDČIT NA VLASTNÍ OČI JIŽ OD 11.4. KDY SÉRII ZAHÁJÍ ZÁPAS V PARDUBICÍCH (18 hodin).