Tuři Svitavy

11.4.2017

BEKSA - TUŘI 1:0. TUŘI SI ZVYKALI NA RYCHLÍK. BK JIP PARDUBICE - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 92:74 (47:41)

Rubrika:

Podkošová masáž dvojice Mickelson-Roseboro. Play-off už začalo!!

BK JIP PARDUBICE - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 92:74 (47:41)Body Beksa: Wall 23, Burnett 17, Autrey 15, Pandula 11,Švrdlík 7, Nečas 7, Kotas 6, Půlpán 4, Škranc 2
Body Tuři: Mickelson 18, Smithson 15, Jelínek 14, Roseboro 10, Marko 9, Vučica 4, Slezák 4.
Trojky 11 - 5   Doskoky 41 - 30   TH 17/21 - 7/14   Ztráty 12 - 14

Velmi očekávaná krajská série play-off mezi Pardubicemi a Svitavami začala na palubovce pardubické Beksy. Úvod zápasu byl pro Tury jako ze špatného filmu. Především přechod na velmi agresivní obranu domácích byl pro ně doslova utrpením. Ve skupině A2 nic podobného nezažili. V útoku nedělali správná rozhodnutí a z toho praměnily ztráty míče, které domácí tvrdě trestali. Po pěti minutách na tabuli svítil málo předpokládaný stav 16:1 pro domácí. Až s příchodem rozehrávače Smithsona se Tuři v útoku začali více prosazovat. Hnáni skvělými fanoušky postupně náskok soupeře snižovali až na rozdíl 4 bodů. V tento moment netrefil trojku výborně hrající Smithson a domácí tak nástup Turů odrazili. Poločasové vedení domácích o šest bodů bylo po nevydařeném úvodu pro Tury lichotivým výsledkem. Ve třetím dějství měli hosté velké problémy s fauly a také s domácími trojkaři. Vždy když to již vypadalo, že soupeře trochu potrápí domácí trefili těžkou střelu. Po třiceti minutách vedli domácí o 13 bodů a v závěrečné desetiminutovce si úvodní vítězství čtvrtfinálové série zkušeně pohlídali. Výborný výkon v dresu domácích převedlo trio Američánů Wall-Burnet-Autrey, které do svitavského koše nasázelo celkem 55 bodů.
V Tuřím dresu se dle očekávání bodově prosadila podkošová sestava Mickelson-Jelínek-Roseboro, která domácí obručí prohnala 42 bodů. Zápas se hrál ve skvělé basketbalové atmosféře. K vidění byl velmi rychlý atraktivní basketbal hraný na hranici přípustné tvrdosti. Ke cti hráčů patří, že žádný zákrok ve vyhecovaném zápase nepřekročil pomyslnou hranici fair-play. Tuři budou muset do druhého zápasu zlepšit tříbodovou střelbu a útočný doskok. Právě zde byl faktor plus pro domácí. Pozitivní zjištění pro Tury je, že po nevydařené pětiminutovce odehráli s domácími vyrovnaný mač 76:73. Co nového přinese středa? O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči. Druhý zápas začíná na Dašické opět v 18 hodin!!!