Tuři Svitavy

23.4.2017

BEKSA - TUŘI 4:1. SPANILÁ JÍZDA KONČÍ: BK JIP PARDUBICE - DESTONE TUŘI SVITAVY 90:62 (46:31)

Rubrika:

BK JIP PARDUBICE - DESTONE TUŘI SVITAVY 90:62 (46:31)
Body Beksa: Pandula 16, Škranc 14, Wall 14, Švrdlík 12 (8 doskoků), Burnett 12,Půlpán 9, Nečas 7 (6 asistencí), Roub 3, Kotas 2, Autrey 1.
Body Tuři: Roseboro 23, Slezák 8, Mickelson 8, Smithson 7, Vučica 4, Bašta 3, Jelínek 3, Teplý 3, Marko 2, Andres 1
Trojky 11 - 6   Doskoky 36 - 27   TH 11/9 - 13/6   Ztráty 16 - 23   Asistence 25 - 16

Našlapaná hala Dašická byla svědkem Tv “rozlučky” Turů s báječnou sezónou. Domácí Beksa sice v úvodu s Tury prohrávala, ale pak její střelci seřídili mířidla a tříbodovou střelbou hostům odskočili na dvouciferný rozdíl. V této fázi nejvíce Tury “zlobil” Dušan Pandula autor tří tříbodových projektilů. Hosté sice bojovali o každý míč, ale trumfy byly dnes rozdány do rukou domácích. U Turů se kromě Rosebora nedokázal nikdo výrazněji prosadit v útoku. Není náhodou, že v prvním i druhém poločase nastříleli Tuři shodně 31 bodů. S takovou potencí se na Dašické vyhrát prostě nedá. Ovšem tým hraje vždy to, co Vám dovolí soupeř a Bekse to v obraně fungovalo velmi dobře. Druhý poločas se již jen dohrával a Tuři si užívali poslední minuty své historické sezóny v níž zaznamenali konečné 7. místo. Jako velký bonus je i první vítězství v play-off, které navíc viděla díky tv přenosu i celá republika. Skvělí svitavští fanoušci si dokázali zápas velmi užít. Závěrečná děkovačka byla z kategorie TOP!!!  Trenér Růžička do zápasu v druhé půli zapojil postupně všechny hráče, které měl k dispozici. Závěrem je potřeba sportovně uznat, že Beksa má letos výbornou sezónu. Míří zřejmě až do finále kde může narušit letitou domácí nadvládu Nymburka. Přejeme krajským rivalům naplnění jejich cílů. Pro Tury nastal čas oslav. V úterý na Bowlingovém centru Na Střelnici se uskuteční rozlučka týmu se svými fanoušky. Nenechte si tuto mimořádnou akci ujít a přijďte společně oslavit historickou sezónu Turů!!!