Tuři Svitavy

16.4.2017

Čtvrtfinále pokračuje ve Svitavách. Bude bílé peklo?

Rubrika:

Tury čeká velmi těžká pondělní zkouška. Pokud nechtějí dovolit Pardubicím mečbol, tak musí zvítězit. Velikonoční zápas začne od 18.30 hodin.

Pardubice vedou ve čtvrtfinálové sérii 2:0. Beksa si první bod zapsala minulé úterý, kdy vyhrála 92:74 (Wall 23, Burnett 17, Autrey 15, Pandula 11,Švrdlík 7 - Mickelson 18, Smithson 15, Jelínek 14, Roseboro 10). I ve druhém utkání se radovala pardubická Beksa. Ve druhém utkání vyhrála 82:68 (Pandula 16, Burnett 13, Autrey 11, Wall 10 - Mickelson 16, Jelínek 14, Smithson 13, Roseboro 8). Svitavy si tak můžou první bod připsat na Velikonoční pondělí.  „V Pardubicích jsme dělali hodně ztrát a chyb, které soupeř nekompromisně trestal. Klíčem bude opět obrana a to především obrana rychlého protiútoku Pardubic. Čekají nás dva zápasy v domácím prostředí, takže do nich musíme dát maximum s veškerou energií. Těšíme se na skvělé svitavské fanoušky, kteří nás poženou za vítězstvím,” okomentoval sérii Brett Roseboro.

Z PARDUBICKÉHO TÁBORA

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Naplnili jsme očekávání, uhájili jsme domácí palubovku a máme první dva body. Chtěli jsme neustále vyvíjet tlak na klíčové hráče Svitav, což se nám více méně dařilo. Bylo vidět, že v obou zápasech jsme s přibývajícím časem získávali zápas pod kontrolu. Musíme však zlepšit obranu v přechodové fázi Turů. V první řadě potřebujeme eliminovat naše ztráty, protože v obou úvodních zápasech byly situace, kdy jsme měli sérii dvou tří laciných ztrát a oni z toho měli snadné koše z protiútoků. Kromě minimalizace ztrát potřebujeme i lépe komunikovat a dobírat útočící hráče – i za tu cenu, že náš vyšší hráč nabere menšího hráče Svitav.“

PRO FANOUŠKY

O utkání panuje velký zájem, proto přijďte do haly Na Střelnici dřív (vstup bude otevřen v 17.30 hodin). Přijďte vytvořit bílé peklo a pomoct svitavským Turům k vítězství!