22.9.2012

Dobrý první poločas, ve druhém Tuři nestačili na rozjeté Rakušany

Rubrika: Obecné

Nový hlavní trenér Lubomír Růžička v diskusi se svými svěřenci.

Mezinárodní turnaj Svitavy Cup začal včera v hale Na Střelnici dvěma zápasy. První ročník zahájilo utkání mezi týmy Bemaco Nitra a Science City Jena, pak na domácí palubovku nastoupili Tuři proti mistru rakouské ligy, týmu z Klosterneuburgu. Rakouští hosté porazili své hostitele 110:96.

Úvodní utkání mezi Nitrou a Jenou lze označit za tuhý boj. Po stahování až šestnáctibodového náskoku německé Jeny zvítězilo nakonec slovenské Bemaco poměrem 96:87. Nejlepším střelcem Nitry se stal Američan Cadot, který trápil v minulém týdnu při přátelských utkáních i svitavské basketbalisty, s 23 body. Na německé straně se nejvíce prosazoval Jeky s 15 body.

Při druhém včerejším zápase se už na palubovce objevili domácí borci. „Do utkání jsme vstoupili dobře a postupně jsme si díky dobré obraně a výborné střelbě z perimetru vybudovali poločasový dvanáctibodový náskok,“ charakterizuje manažer svitavského klubu Martin Lepold první půlku utkání.
Nevydařil se však vstup do třetí čtvrtky, což byl možná osudový moment. Otěže utkání totiž začali přebírat rakouští hosté. Těm velmi pomáhal Curtis Bobb, jenž do svitavského koše nastřílel 20 bodů. Bobba můžou fanoušci basketu znát z dresu Nového Jičína, za jehož tým Bobb odehrál v Mattoni NBL několik sezón.

Turům se sice dařila střelba za dva i tři body, avšak Rakušané stříleli ještě lépe. Svitavská obrana nedokázala ve druhém poločase najít recept na to, jak hosty alespoň přibrzdit rakouský rozjetý vlak. Utkání tedy skončilo 110:96 pro hosty.

Nejlepším střelcem Svitav byl s 21 body kapitán Pavel Miloš. Ten trefil sedm z 10 trojek! Shodných 17 bodů zaznamenal i Michael Deloach.

Dnešní program turnaje: od 18 hodin proti sobě nastoupí Jena a Klosterneuburg, od 20 hodin Tuři proti Bemacu Nitra. (pá)