Tuři Svitavy

24.9.2012

Domácí zvítězili nad Jenou a vybojovali druhé místo v turnaji!

Rubrika: Obecné

Tuři v domácí hale Na Střelnici vybojovali pohár za druhé místo v mezinárodním turnaji.

Turnaj Svitavy Cup uzavřely včera zápasy slovenské Nitry proti rakouskému Klosterneuburgu a domácích Turů proti německé Jeně. Tuři hosty z Německa porazili 77:62 a mohli se tak radovat ze stříbrné příčky v turnaji!

Úvodní utkání třetího – závěrečného – dne patřilo celkům Edymax SPU Nitra a Xion Dukes Klosterneuburg. Bylo zřejmé, že pokud vyhrají Rakušané, zajistí si celkové vítězství v turnaji, v opačném případě by museli čekat na výsledek druhého utkání. První čtvrtina byla vyrovnaná, zápas se začal lámat ve druhé části. Tu Rakušané vyhráli poměrem 27:18, a to i díky čtyřem přesným trojkovým zásahům. Náskok zvyšovali i po poločase a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Nitranští se však dokázali do zápasu vrátit a stáhli skóre až na jednobodový rozdíl 90:91, a to v 39. minutě! Na víc už však neměli síly. Klosterneuburg vyhrál 94:90 a získal tedy celkové prvenství v prvním ročníku turnaje.

Nejlepším střelcem Nitry se stal Deremy Geiger s 26 body, za rakouský tým se nejlépe trefoval Ramiz Suljanovič (22 bodů).

Turnaj definitivně uzavřelo včerejší odpolední střetnutí Turů a mužstva Science City Jena. „Do utkání jsme nevstoupili dobře,“ konstatuje manažer svitavského klubu Martin Lepold. Hosté hráli nadšeně a agresivně, snadno domácí přehrávali svou rychlostí a první čtvrtku zaslouženě vyhráli 20:11. Druhá čtvrtina byla naštěstí pro Tury lepší, na palubovku nastoupili více koncentrovaní. Především výborné nasazení obránců, kteří soupeři povolili v prvních pěti minutách pouhé dva body, dokázalo utkání otočit.

Druhý poločas tak začínal s jednobodovým náskokem 34:33 pro Tury. Tempo domácích se stále stupňovalo, naopak soupeř jakoby ztrácel síly a přestával stačit na svitavské útočné kombinace. Výborně hrál kapitán Pavel Miloš, jemuž zdatně sekundoval Michael Deloach. Tuři postupně zvětšovali náskok ve skóre a posledních pět minut utkání vyhráli jednoznačně – 17:4. I závěr zápasu pomohl rozhodnout o vítězném výsledku 77:62. Svitavští basketbalisté tak na vlastní palubovce a před svým publikem vybojovali v prvním mezinárodním turnaji druhé místo!

Nejúspěšnějšími střelci Svitav byli Pavel Miloš (17 bodů), Michael Deloach (14 bodů) a Tomáš Teplý s 10 body. (pá)