Tuři Svitavy

23.6.2017

Eduard Kotásek: Těším se na fanoušky

Rubrika:

Přinášíme vám rozhovor s novým svitavským rozehrávačem Eduardem Kotáskem. 19letý playmaker podepsal ve Svitavách smlouvu na tři roky.

Edo, vítej mezi Tury. Jaké jsou pocity po podpisu Tvé první profesionální smlouvy?

Pocity mám dobré. Hlavně se ale těším na novou sezónu a nové prostředí.

Byl jsi významným členem posledních let v akademii Nymburka, kde jsi patřil k pilířům družstev U17, U19 a poté i B týmu mužů. Proč ses rozhodl jít do Svitav? Už v této sezóně jsi absolvoval několik tréninkových jednotek u A týmu mužů Nymburka.

Rozhodl jsem se pro Svitavy, protože věřím, že se zde budu nadále zlepšovat a získávat nové zkušenosti.

Víme, že náš hlavní trenér Růžička Tě v akademii Nymburka vedl dva roky. Pro hráče je podstatné, když zná trenéra, který jej bude vést už z minulosti. Byla jeho pozici důležitá při rozhodování, zda-li přestoupíš právě do Svitav?

Bylo to podstatné i pro mě, sehrálo to důležitou roli při rozhodování.

Ve Svitavách je zkušené duo rozehrávačů Marko-Smithson, kteří měli velkou roli v týmu. Jak moc se těšíš na vzájemné souboje na tréninku s těmito hráči?

Těším se moc, bude to pro mě něco nového. Určitě mi konfrontace s nimi na tréninku pomůže.

Mluvil jsi s trenérem už o své nové roli? Přeci jen budeš nováček v kategorii mužů.

Mluvili jsme spolu. Jak je zmíněno, budu nováček, takže budu hlavně sbírat zkušenosti.

Můžeme prozradit, že kluby se dohodli na vzájemné spolupráci a ty budeš nadále hostovat do B týmu mužů Nymburka, kde Tě vedl legendární český rozehrávač Pavel Beneš. Co vše jsi od něj pochytil?

Myslím si, že je toho opravdu hodně. Nevedl mě pouze v B týmu, ale i v kadetech a juniorech. Vždy se mi snažil pomoct, protože hrál na stejné pozici a věděl, co je pro mě nejlepší.

Jsi členem reprezentace mužů U20. Zde Tě vede další rozehrávačská legenda Petr Czudek. Jak jsi zatím s přípravou spokojen a jak vidíš své šance se na ME dostat (není známá konečná nominace).

Spokojen jsem, minulý týden jsme absolvovali převážně na atletickém oválu, a teď přijdou na řadu poslední přípravné zápasy. Těžko říci, jaké jsou šance, konkurence je veliká. Udělám vše pro to, abych se dostal do konečné nominace.

Na co se do Svitav nejvíce těšíš a z čeho máš naopak největší obavy, zda-li nějaké máš?

Těším se na fanoušky. Viděl jsem v průběhu sezóny několik zápasů a byli opravdu skvělí. Obavy asi z ničeho nemám.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Edovi úspěšné léto s reprezentací U20 a vše dobré v dresu svitavských Turů!

Autor: Milan Stehura