Tuři Svitavy

4.8.2017

Garret Kerr: Chci hrát o medaile!

Rubrika:

25-leté křídlo je celkově čtvrtou a velmi zvučnou posilou svitavských Turů. Přečtěte si s ním krátký rozhovor.

Garrete, jak si užíváš volno? Chystáš se někam na dovolenou?

Léto probíhá v pohodě. Bydlím v jižním New Jersey, kde jsou pláže, takže žádnou odpočinkovou dovolenou neplánuji. Jediná “dovolená” proběhla v Torontu, ve kterém se moje sestra vdávala.

Příští sezonu budeš oblékat dres svitavských Turů. Co především rozhodlo, že budeš hrát za Svitavy?

Myslím si, že to byla kombinace dobrého trenéra a mix zkušených hráčů. Velkou roli také hrálo zázemí klubu. Jakmile se trenér Lubomír Růžička stal loňskou sezonu hlavním trenérem Svitav a poté podepsal zkušené hráče, tak se kompletně změnila síla týmu k lepšímu. Chtěl jsem hrát pod dobrým trenérem a zkušenou soupiskou, a to Svitavy dokonale splňují.

Jaký je tvůj hlavní cíl pro příští sezónu?

První cíl bude skončit mezi šesti nejlepšími týmy po základní části. Skupina A1 zaručuje velmi dobrou pozici v play-off. Druhý cíl bude skončit mezi čtyřmi nejlepšími týmy, abychom jsme si zajistili výhodu domácího prostředí. Samozřejmě, že chceme celou sezónu předvádět koukatelný basketbal. Zatím jsem v české lize nepřešel přes 1. kolo play-off. Rád bych tohle všechno změnil. Chci hrát o medaile!

Jak už jsi zmínil, v Česku jsi již odehrál dvě sezony (první v Ostravě, druhou v Kolíně). Jakou kvalitu má KNBL?

Česká liga má vysokou kvalitu. Nymburk je samozřejmě už dlouho dominantní, ale kolem něho roste velká konkurence. Velké plus je, že velkou část ligy tvoří čeští hráči. Každý může porazit každého a to je zajimavé.

Tvůj otec Tim Kerr,  je legenda hokejového klubu NHL Philadelphia Flyers. Navštíví i Svitavy?

Jednoznačně! Minimálně dvakrát by měl přijet. (usmívá se)

Autor: Milan Stehura