Tuři Svitavy

29.10.2016

HRA VYSOKO NAD KOŠI BAVILA: DEKSTONE TUŘI SVITAVY - ČEZ BASKETBALL NYMBURK 72:114 (30:54)

Rubrika: Kooperativa NBL

Zápas s Nymburkem přinesl krásné sportovní divadlo. Kdo přišel nelitoval.

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - ČEZ BASKETBALL NYMBURK 72:114 (30:54)
Body Dekstone: Vučica 17 (5 doskoků, 3 bloky), Roseboro 14 (9 doskoků), Bašta 10, Bannister 7 (10 asistencí), Mickelson 7 (4 bloky), Teplý 6, Mays 6, Vaňák 3, Jacobs 2
Body ČEZ: Allen 18 (8 doskoků, 4 asistence), Maier 18, Lawrence 17 (6 asistencí), Kříž 15, M.Peterka 14, Sant-Roos 7, Hruban 7, Benda 6, Pumprla 5, Svoboda 5, Welsch 2
Trojky: 9-13 Doskoky 32-44 Ztráty 19-10 Asistence 18-29 Bloky 9!!!-3 TH 17/11 - 15/9
Hráč zápasu - Martin Kříž

Zápas Turů proti Nymburku přinesl krásné sportovní divadlo. Hosté byli sice od úvodu lepším týmem, ale domácí Tuři odmakali celý zápas a spokojeným fanouškům předvedli 72 bodů včetně málo vídaných devíti bloků. Nymburk se mohl spolehnout na skvělou tříbodovou střelbu a výborný útočný doskok. I když o vítězi bylo rozhodnuto velmi brzy v paměti domácích fans jistě chvíli zůstane málo kdy vídaná vzájemná výměna bloků Vučici a Welsche.K vidění byla i trojka do šatny Lowrence z půlky hřiště! Také trojka Vučici a následný Jereho monster blok na Maiera. Odpovědí byl ukázkový alley oop Sant-Roose. Ovšem to co předvedl nymburský Allen se jen tak nevidí ani v NBA. Vystřihnout “z místa” alley opp jednoruč bylo doslova exhibiční.V závěrečné desetiminutovce si schoval domácí lahůdku Bašta, který ukázal jak se dává deset bodů za 4 minuty. Bannister si nakonec připsal i deset asistencí, což se nevidí každý den. Nymburk sice opanoval dění na hřišti, ale skvělí svitavští fanoušci odcházeli domů spokojeni a již se těší na příští sobotu kdy Tuři přivítají na své palubovce silný tým Prostějova.

Ronen Ginzburg - trenér ČEZ Basketball Nymburk

„Rádi se sem vracíme. Je tu dobrá atmosféra a pěkná hala. Myslím si, že jsme zápas kontrolovali už od začátku. Věděli jsme, že Svitavy jsou velmi dobří na útočném doskoku, ale zápas jsme vyhráli.”

Stanislav Petr - trenér DEKSTONE Tuři Svitavy

“Všichni víme, že Nymburk je jednoznačně nejlepší tým v Kooperativa lize. Těžko ho někdo bude porážet. Celý zápas bylo vidět, že ho má pod kontrolou, takže tam nebyla pro nás žádná šance na vítězství nebyla. Mrzí mě to, že jsme si před zápasem říkali, že se nebudeme bát toho týmu. Každý hráč by měl do toho dát maximum, neměl by se bát aktivně jeden na jednoho. Tyhle situace jsme si nedokázali ne vytvořit, ale nedokázali jsme v té chvíli tam najet a vytvořit si správnou pozici. To, že je obrana Nymburka agresivní a my to obehráváme kolem trojkové čáry, tak to je k ničemu. Takové úseky tam samozřejmě byly.  V té chvíli je potřeba, aby ty hráči tu zodpovědnost vzali na sebe a dokázali tu obranu přehrát jeden na jednoho, a udělat pozice ostatním. To tam nebylo.”