Tuři Svitavy

21.8.2017

Kondiční trenér Jan Zlámal: Není nic, co by mě v současné době víc naplňovalo

Rubrika:

Dnes vám přinášíme rozhovor s pětadvacetiletým kondičním trenérem Janem Zlámalem, který je nováčkem v trenérském týmu. Jak vypadá příprava? Kdo nejvíc překvapil? Více v rozhovoru!

Trenére, jak z vašeho pohledu vypadalo prvních 14 dnů přípravy?

O profesionalitě hráčů jsem nepochyboval ani vteřinu, ale i tak musím říct, že prvních 14 dní jde zatím vše velice dobře. Trénujeme naplno, máme dobrou partu, takže se u toho hráči i baví a to je ta nejlepší cesta.

Co máte zatím za sebou?

Trénujeme dvoufázově a to jak v hale, tak na atletickém stadionu. Na začátku jsme si ujasnili nějaká pravidla co se lidského těla týče, čeho se budeme držet a pracujeme na rozvoji hráčů jak po rychlostní, dynamické, tak i silové stránce, aby byli co nejlépe připraveni.

Kdo vás nejvíce zaujal?

Ozren Pavlovič, ten má zkrátka basketbal v sobě. A také Roman Marko tím, jak přistupuje k tréninku.

Kdo příšel po létu nejlépe připravený?

Jednoznačně Pavel Slezák! Jeho výsledky byly abnormální i co se profesionálních sportovců týče.

Hráči se také zúčastnili testů v olomouckém centru BALUO. Jak tyto výsledky dopadly?

Testy v Olomouci v centru BALUO, kterému bych chtěl tímto poděkovat za spolupráci, dopadly dobře. Jsme spokojeni, v jakém stavu kluci do sezóny nastoupili, v čemž jim pomohl i individuální plán a mohli jsme tak začít tvrději než bylo původně v plánu.

V týmu máme i čtveřici nováčků. Jak zapadli do týmu?

Jak jsem řekl, parta je správná, takže i nováčci neměli žádný problém zapadnout do týmu. Jsou to mladí kluci a mají se co učit. Je důležité, aby si to uvědomili a mohli se tak stále posouvat herně i lidsky.

Jak vypadá Jan Špaček, kterého minulou sezonu doprovázelo zranění zad?

Pro všechny svitavské fanoušky mám skvělou zprávu: Honza je ready. Nemá žádné potíže a pracuje na 100%. Zranění je vyřešené a děláme vše proto, aby se nevrátilo.

Když se trochu přesuneme od týmu k vám osobně, jak si “užíváte” roli kondičního trenéra v profesionálním basketbalovém týmu?

Co se týče mě, tak jsem velice spokojený. Práce s hráči na této úrovni byl vždy můj cíl. Samozřejmě je tu velká zodpovědnost, ale věřím, že moje práce u týmu naplní očekávání. Když se k tomu přidá dvojice trenérů, kteří vedou tým po basketbalové stránce a jací jsou oni i hráči lidé... tak je prostě všechno super. (usmívá se). Není nic, co by mě v současné době víc naplňovalo.

Autor: Milan Stehura