Tuři Svitavy

12.5.2017

Letní příprava startuje

Rubrika:

Necelé tři týdny, během kterých si svitavští basketbalisté mohli oddychnout a užít chvíli volna, jsou u konce. V úterý 9. května se všichni čeští hráči sešli a od hlavního trenéra Lubomíra Růžičky dostali pokyny k letní přípravě. Poté proběhl lehký trénink.

Od vypadnutí v pátém čtvrtfinále play-off 2017 uplynuly téměř tří týdny a svitavští Tuři se už začínají připravovat na další ročník. Poslední sezóna skončila pro Svitavy úspěšně. Tým obsadil první místo ve skupině A2, které znamenalo čtvrtfinálové derby s pardubickou Beksou. V sérii Pardubice potvrdily roli favorita a zvítězily 4-1 na zápasy.

LETNÍ PŘÍPRAVA

Neoblíbená, ale za to velice důležitá letní příprava bude rozdělena na dvě části. První část bude trvat až do 10. června, během které si hráči vyzkouší téměr všechny sportoviště ve Svitavách (domovskou halu Na Střelnici, bazén, posilovnu, atletický stadion). Druhá část začne pravděpodobně v polovině srpna. „Je velmi důležité se během léta jakkoliv udržovat. Každá činnost během léta je velmi prospěšná a pomůže nám k lepším výkonům v následující sezóně. Všichni však samozřejmě víme, že nic nemůžeme podcenit,” okomentoval přípravu křídelník Tomáš Teplý.

PŘÍCHODY

Svitavské vedení potěšilo fanoušky velmi zvučnou posilou. Do Svitav přestoupil velezkušený Luboš Stria, který v loňské sezóně oblékal dres slovenské Handlové. 36leté křídlo v průměru zapisovalo 8,5 bodů na zápas. „Velkým faktorem v přestupu byl trenér Lubomír Růžička, se kterým mám dobré zkušenosti z loňské sezóny. Nakonec jsem se rozhodl, že si chci i v mém pokročilém věku ještě zahrát. Ve Svitavách jsou velké ambice a to mě láká,” reagovala na přestup nová posila Luboš Stria.

Fanoušci se také můžou těšit na výkony amerického rozehrávače Bryana Smithsona. 31letý a 183 centimetrů vysoký rozehrávač zapisoval v loňské sezóně necelých deset bodů a tři asistence. Oba hráči podepsali smlouvu na jeden rok. „Jsem nesmírně rád, že budu ve Svitavách pokračovat. Trenéři Růžička a Pivoda odvádějí výbornou práci a myslím si, že můžeme stavět na tom, jak jsme loňskou sezónu zakončili. Chci vzkázat našim skvělým fanouškům, že se mají na co těšit,” dodává rozehrávač Bryan Smithson.

Autor: Milan Stehura