Tuři Svitavy

4.9.2017

Léto ve znamení reprezentací

Rubrika:

Svitavští Tuři také v létě reprezentovali svoji rodnou zem. Jak se jim vedlo? Více v článku!


                                                            (reprezentace ČR U16)

Reprezentační léto odstartoval ten nejmladší, šestnáctiletý Luboš Kovář. 202 centimetrů vysoký pivot se zúčastnil mistrovství Evropy U18 divize B, které se odehrálo v estonském Tallinu.

Mladý pivot v průměru doručoval 8 bodů, 6,4 doskoků a 1,5 asistence. Nutno podotknout, že Luboš odehrál turnaj proti starším spoluhráčům. “Ze začátku turnaje jsem byl docela nervózní, ale díky tomu, že mi trenér dával hodně příležitostí a minut, tak jsem se do toho postupem času dostal. Stal jsem se také nejlepším doskakovačem týmu.”

S celkovou bilancí 5 výher a 3 porážek, skončila česká reprezentace na konečném 13. místě. “Z týmového hlediska si myslím, že jsme trošku zklamali. Mohli jsme víc hrát týmově a především jsme měli postoupit ze základní skupiny, což se nám bohužel nepovedlo.”

V roli asistenta trenéra se zúčastnil mistrovství Evropy do 16 let divize B, Lukáš Pivoda. Pro pětadvacetiletého asistenta trenéra, který stejnou pozici zastává u svitavského týmu, to byla první reprezentační zkušenost. Turnaj se odehrál v bulharské Sofii. “Reprezentovat Českou republiku, a před každým utkáním slyšet státní hymnu pro mě byla obrovská čest. Dostat se k mládežnické reprezentanci byl také další cíl v mé kariéře, a já jsem za tuhle šanci moc rád. Práce s mládeží mě baví, přece jen jsem se jí před mužskou štací věnoval celkem 7 let.”

Mládežnický výběr zakončil šampionát s bilancí 5 výher a 3 porážek. Celkově se nejmladší reprezentace umístila na 8. místě. “Naše celkové působení na turnaj hodnotím spíše pozitivně. Základní skupinou jsme prošli bez jedinné porážky, a dokázali porazit například i Bosnu a Hercegovinu, největšího favorita naší skupiny. Ve čtvrtfinále nás však čekala Gruzie, která byla zejména po fyzické stránce na jiné úrovni. Když k tomu připočteme jejich taktickou připravenost, a osobnost na každém postu, bylo těžké ji konkurovat. Porážka ve čtvrtfinále nám tak zavřela bránu poprat se o postup do elitní divize “A”.


                                                            (reprezentace ČR U18)


Autor: Milan Stehura