Tuři Svitavy

4.4.2017

ZÁVĚREČNÝ TROJKOVÝ MASAKR TURŮ URČIL VÍTĚZE: MMCITÉ BRNO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 73:77 (39:32)

Rubrika:

Pavel Slezák měl v závěrečné kanonádě hlavní slovo. Jeho dvě trojky byly součástí velkého obratu Turů. (foto manželé Russnákovi)

MMCITÉ BRNO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 73:77 (39:32)
Body MMCITÉ: Křemen 17 (8 doskoků), Ware 16 (8 doskoků), Tomanec 9, Turman 8, Pumprla 7, Nehyba 6 (7 doskoků), Jazvin 6, Hrabovský 2, Kozina 2.
Body DEKSTONE: Slezák 18, Mickelson 14 (11 doskoků), Smithson 14 (6 doskoků, 4 asistence), Marko 10 (5 asistencí), Jelínek 10, Roseboro 7, Vučica 4.
Trojky: 8 - 9   Doskoky 44 - 45   TH 13:13 - 14:10   Ztráty 17 - 16   Asistence 10 - 14

V posledním zápase skupiny A2 čekal Tury soupeř, který je letos dokázal třikrát porazit - Brno. Domácí měli v zápase velkou motivaci, protože sice nepostoupili do play-off, ale v případě výhry by odskočili Prostějovu (při jeho předpokládané prohře v Ostravě) již na dvě výhry. Zato pro Tury to byla poslední možnost v této sezóně tohoto soka pokořit. Úvod zápasu byl zcela vyrovnaný 6:6. Následující chvíle patřili domácím, kteří odskočili na 14:8 a sedmibodový náskok uhájili až do konce první desetiminutovky 23:16. Ve druhém dějství své vedení nejprve zdvojnásobili až na 30:16, což se vůbec nelíbilo trenérovi Turů Růžičkovi. Po oddechovém čase se přeci jen hosté zlepšili a do půle dokázali snížit na 39:32. Ten kdo čekal ve třetím dějství nějakou novou zápletku musel být zklamán. Ani jeden z týmů nedokázal tomu druhému odskočit šňůrou. Domácí sice vedli 51:41, ale po třiceti minutách to bylo opět o 7 bodů. Domácí měli zápas zdánlivě pevně v rukou až do stavu 70:62 necelé tři minuty před koncem. Z následujících čtyř útoků Tuři vytěžili neskutečné 4 tříbodové koše jejichž autoři byli Marko - Slezák - Smithson - Slezák. Výsledkem tohoto trojkového masakru Turů byl pro domácí fanoušky šokující stav 70:74. Následně Smithson proměnil trestný hod na 70:75. Domácí jiskru naděje vykřesal trojkou skvěle hrající Michal Křemen - 73:75. To již do konce normální hrací doby chybělo 11 vteřin a z následného útoku pečetil trestnými hody svůj vítězný návrat do sestavy Bryan Smithson - 73:77. Je dobré, že Tuři zakončili skupinu A2 výhrou a srovnali své výhry a prohry na čísle 16. Před velmi očekávaným pardubickým derby s Beksou to určitě potěší. Domácí si takový hořký konec za svůj výkon určitě nezasloužili, ale basketbal bývá někdy krutý i krásný zároveň. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům za jejich podporu!!!