Tuři Svitavy

11.8.2017

Na try-out přichází Ozren Pavlovič

Rubrika:

Posledním nováčkem v tuří přípravě je chorvatský univerzál Ozren Pavlovič. Ten přichází do Svitav s vidinou basketbalového restartu. “Ozi” by měl absolvovat měsíční try-out, ve kterém se popere o místo na soupisce.

Třiadvacetiletý chorvatský křídelník začínal s basketbalem v týmu KK Cedevita Záhřeb. Jeden rok odehrál na americké univerzitě Hawaii Rainbow Warriors. Dvě sezóny odehrál v nejvyšší chorvatské soutěži za tým Jolly Jadranska Banka Šibenik. Ve své poslední sezoně v Šibeniku zapisoval 8,9 bodu a 2,9 doskoku na zápas. 203 centimetrů vysoký univerzál již naplno trénuje ve Svitavách.

K jeho angažování nám sdělil více hlavní trenér Lubomír Růžička:

“Try-out Oziho jsem zvažoval již mnoho měsíců dopředu a se samotným hráčem jsem byl po celou dobu poslední sezóny v kontaktu. Jeho rok staré zranění si vyžádalo operaci a dlouhou rekonvalescenci. V současné chvíli se Ozi připravuje s našim týmem a uvidíme až po několika týdnech, a odehraných zápasech, zdali je již zcela v pořádku. O jeho basketbalových kvalitách nepochybuji. Ozren je klasický swingman, který může naskočit na pozicích 1-4. Vyniká výbornou střelbou a herním myšlením, kdy umí vytvářet dobré pozice pro sebe a své spoluhráče. Na obranné polovině je díky své pohyblivosti a postavě vhodný do našeho obranného konceptu,” okomentoval novou akvicizici hlavní trenér Lubomír Růžička.

Autor: Milan Stehura