Tuři Svitavy

28.7.2017

Přestupová bomba: Garret Kerr posílil Svitavy!

Rubrika:

V loňské, ale i předloňské sezóně patřil k nejlepším zahraničním hráčům Kooperativa NBL. Tím hráčem je Garret Kerr, nový svitavský Tur!

24-letý rodák z americké Philadelphie se stal s 9,1 doskoky nejlepším doskakovačem celé ligy v loňské sezóně. K tomu pravidelně přidával 12,6 bodu na zápas. “V hledáčku jsme měli několik zajímavých hráčů, ale Garret Kerr byl pro nás volbou číslo jedna. Jsme velice rádi, že se nám podařilo angažování Garreta dotáhnout do finále. Napomohlo k tomu i osobní setkání trenéra Růžičky s jeho agentem v Americe,” okomentoval přestup generální manažer klubu Pavel Špaček.

K družině hlavního trenéra Lubomíra Růžičky se tak přidala další zajímavá posila, která ve statistikách vyčnívá v mnoha směrech. “Tuři v jeho osobě získávají výborného doskakovače, který měl v play-off proti Děčínu průměrnou užitečnost 17,6 a v dlouhodobé části ligy 20,5. Jeho přidanou hodnotou je jeho znalost české ligy. Své zkušenosti z Ostravy a Kolína může využít ve prospěch Turů,” dodal Špaček.

“Svitavy měly výbornou druhou půlku soutěže. V týmu máme hodně zajímavých hráčů, takže pevně věřím, že to bude fungovat. Pokaždé, když jsem ve Svitavách hrál, tak mě zaujmula atmosféra. Velmi se těším na naše fanoušky,” dodal 193 centimetrů vysoké křídlo Garret Kerr.


Autor: Milan Stehura
Foto: Kolínský deník