Tuři Svitavy

6.6.2017

Roman Marko: Pevně věřím, že budeme úspěšní

Rubrika:

Třicetiletý rozehrávač prožil divokou sezónu. První půlku odehrál v Prostějově, kde však kvůli finančním problémům skončil. Z Hané zamířil mezi svitavské Tury. V sezóně 2016/2017 zapisoval 12 bodů a 7 asistencí na zápas. Nyní si s ním můžete přečíst krátký rozhovor.

Romane, jak bys zhodnotil druhou půlku sezóny, která pro svitavské Tury znamenala sedmé místo?

Sezóna nebyla úplně špatná. Ve skupině A2, kde jsem začínal, jsme vyhráli kromě jednoho zápasu všechny. V té skupině jsme odvedli velmi dobrou práci. Na druhou stranu si myslím, že Pardubice jsme mohli více potrápit. Jeden vyhraný zápas je málo. Škoda, že jsme nevyhráli druhý domácí zápas. Mohlo to být ještě více zajímavé. Po příchodu dalších nových hráčů (Pavel Slezák, Bryan Smithson), se hra zvedla. Doufám, že v příští sezóně navážeme na dobré výkony. Máme určitě na čem stavět.

Vedení klubu udrželo americkou dvojici Roseboro-Smithson. Posílil nás také Luboš Stria. Co na to říkáš?

Jsou to velmi dobré zprávy. Oba dva Američani jsou velmi dobří na hřišti, tak i v šatně. Odpadne nám sehrávání a jejich adaptace. Můžeme tady navázat na to, co jsme tady začali po Novém roce. Příští sezónu chceme atakovat lepší místa v tabulce.

Jak probíhá příprava?

Aktuálně je příprava o udržování. Chodíme do posilovny a na atletický stadion, kde nabíráme fyzickou kondici. V hale pracujeme na individuálních činnostech s míčem. Myslím si, že to zatím splňuje svůj účel.

Kdo nejvíc v tréninku dře?

Jirka Jelínek.

Kde budeš trávit dovolenou?

S přítelkyní letím do USA. Dva týdny si odpočinu od basketu a poté se začnu individuálně připravovat na příští sezónu. Pevně věřím, že budeme úspěšní!


Autor: Milan Stehura
Foto: Pavel Netolicka