Tuři Svitavy

12.11.2016

PRVNÍ VENKOVNÍ VÝHRA JE TU!!!!  BK GEOSAN KOLÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 88:94 (43:45)

Rubrika: Kooperativa NBL

Zcela nečekané vydřené vítězství z Kolína přerušilo dvě série. Šestizápasovou vítěznou Kolína a pětizápasovou proher Turů. Skvělá práce Tuři. Jen tak dál!!!

BK GEOSAN KOLÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 88:94 (43:45)
Body Geosan: Dixon 19, Bakič 18 (4 doskoků, 5 asistencí, 11 získaných faulů), Machač 15, Skinner 15, Vocetka 8, Ličartovský 6, Hunt 4, Kerr 3 (11 doskoků)
Body Dekstone: Jelínek 25, Bannister 18 (10 asistencí), Bašta 15, Vučica 9, Teplý 8, Roseboro 6, Mays 4, Šindelář 4, Špaček 2,Mickelson 2, Andres 1
Trojky: 7 - 12, Doskoky 37-23 Ztráty 18 - 11 Asistence 18-16   TH 21/17 - 20/14

Dle papírových předpokladů se mělo jednat o jasný špíl. Domácí po nečekané výhře v Opavě natáhli svojí sérii výher na úctihodných 6. Naopak Tuři pětkrát v řadě padli, což jim na psychice určitě nepřidalo. Ovšem jejich léčba trenérem Růžičkou a pivotem Jelínkem notně zamíchala karty v osudí. Jak jinak si vysvětlit fakt, že Tuři od úvodního hvizdu drželi s favoritem krok. Velkou zásluhu na tom měl Jirka Jelínek, který v Kolíně odehrál několik sezón a měl proto do zápasu “speciální motiv”. Domácí v závěru první desetiminutovky dokázali alespoň srovnat na 22:22, ale na víc než na vyrovnaný průběh druhé desetiminutovky neměli. Vítězství Turů v poločase 43:45 bylo sice překvapivé, ale i díky sedmi trojkám zcela zasloužené. Kdo čekal, že po půli se obraz hry na hřišti změní ve prospěch domácího favorita byl zklamán. Tuři měli totiž dnes nabito ostrými a v útoku dávali bod po bodíku a vyhnuli se hluchým místům. Domácí se ne a ne dostat do vedení a s postupem času začali hosté překvapivě domácím bodově odskakovat. Bannister skvěle uvolňoval tříbodové střelce (Bašta 4 trojky, Jelínek 4 trojky). V závěru si Tuři tři minuty před normální hrací dobou vytvořili velmi slibný jedenáctibodový náskok. Ten ovšem v závěru presující domácí dokázali stlačit v závěrečné minutě až na 88:91, ale zápas si do svých rukou vzal kdo jiný - Jirka Jelínek. Jeho koš definitivně zápas rozhodl ve prospěch Turů a rázně utnul obě série - výher domácích a proher Turů.
Za předvedený výkon zaslouží pochvalu všichni hráči na hřišti. Nebylo podstatné kdo dá kolik bodů, ale kdo vyhraje. Předvedeným výkonem se Tuři odvděčili skvělým fanouškům, kteří se v “horké kolínské atmosféře” neztratili a hodně týmu pomohli k cenné venkovní výhře!!! Další zápas hrají Tuři v sobotu 19.11.na palubovce “evropských” Pardubic. Uvidíme jestli dokáží skvělý výkon z Kolína zopakovat.