Tuři Svitavy

2.1.2017

Roman Marko a Pavel Slezák posilují Svitavy

Rubrika:

Soupiska Svitav se rozšiřuje o dva kvalitní české hráče. Z Prostějova přichází Roman Marko a Pavel Slezák, kteří ve Svitavách podepsali víceleté smlouvy.

192 centimetrů vysoký rozehrávač Roman Marko působil v Prostějově od roku 2012. S Prostějovem si dvakrát zahrál finále NBL, a jednou vybojoval bronzovou příčku. Aktuálně drží pozici nejlépe asistujícího muže v lize - průměr 7,7 asistencí za 30 minut na hřišti. K tomu přidává 13,4 bodu 4,8 doskoku na zápas.

Pavel Slezák má za sebou velké úspěchy. Stal se čtyřnásobným mistrem ligy s Nymburkem. Zahrál si také prestižní evropské soutěže - ULEB Cup a Eurocup. V letošní sezoně doručuje 9,9 bodu za 25 minut na palubovce. „Příchodem Romana a Pavla se potvrzuje naše filozofie, kterou jsme si nastínili v klubu při mém listopadovém příchodu. Vytvořit silnou osu českých hráčů, vhodně doplněnou o kvalitní cizince a vybudovat tým ve střednědobém horizontu”, reaguje na přestup hlavní kouč Lubomír Růžička.

„Naším sportovním cílem je, se v letech příštích etablovat do horní poloviny tabulky. Jsem tedy rád, jakou práci odvedl managment, když se mu podařilo angažovat zkušené hráče, jakými Roman Marko a Pavel Slezák jsou. Mluvit o jejich přednostech pro tým a představovat jejich hru fanouškům basketbalu, by bylo jako nošení dříví do lesa”, doplnil lodivod svitavských.

Ex-prostějovské duo si odbude premiéru 14.ledna, kdy Tuři vyzvou na domácí palubovce Opavu (19.00 hodin).