Tuři Svitavy

10.4.2017

Série začíná v Pardubicích

Rubrika:

Start play-off je tady. Tuři se v úterý představí v Pardubicích. První zápas čtvrtfinále začíná od 18.00 hodin v hale Dašická.

Druhé play-off v historii svitavského klubu začíná již v úterý. Vyzyvatelem budou velice silné Pardubice, které skončily na druhém místě ve skupině A1. Beksa vyhrála minulé úterý na palubovce Opavy 81:72 (Burnett 20, Autrey 14, Švrdlík 13, Půlpán 10 - Šiřina 17, Bujnoch 14, Klečka 9). Pardubice jdou do play-off s výbornou bilancí 24 výher a 8 porážek. Na této bilanci má především zásluhu americká trojice Wall-Autrey-Burnett. Poslední zmiňovaný je nejlepším střelcem týmu (18,5 bodu), druhý je Autrey (12,8 bodu), třetím je křídlo Wall (12,3 bodu). Z českých hráčů si nejlépe vede Kamil Švrdlík (9,6 bodu), nejlepším doskakovačem je Radek Nečas (6,4 doskoku).

Pardubická Beksa hrála v této sezóně také evropský pohár - FIBA Euro Cup. V něm postoupila ze základní skupiny z 2. místa do další fáze soutěže, která se již stala konečnou zastávkou (konečná bilance 6-6). Další úspěch zaznamenali pardubičtí basketbalisté v Českém poháru, kde skončili na třetím místě.

Tuři obsadili ve skupině A2 skvělé první místo (bilance 9-1 v A2). Svitavy vyhrály v posledním utkáním na palubovce Brna 77:73. Vítězství se však nerodilo lehce, vždyť 2 minuty před koncem prohrávali o 8 bodů! Po smršti čtyř trojek však Tuři na vítězství dosáhli.

Do Pardubic se také chystá početná skupina svitavských fanoušků. Očekává se tak skvělá basketbalová atmosféra. První utkání čtvrtfinálové série začíná od 18.00 hodin v hale Dašická.