Tuři Svitavy

17.10.2016

Škoda. Děčín ubráněn, ale útok zklamal. DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK ARMEX DĚČÍN 61:62 (36:29)

Rubrika: Kooperativa NBL

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - BK ARMEX DĚČÍN 61:62 (36:29)
Body: Mays 15, Vučica 14, Bannister 13, Roseboro 7, Teplý 3, Bašta 3, Mickelson 3, Andres 2, Jacobs 1.
Body: Pomikálek 17, P.Houška 12, Šiška 10, J.Houška 9, Bažant 7, Krakovič 2
Doskoky 39 - 37   Trojky 3 - 7   Asistence 8 - 16   Ztráty 15 - 17     Hráč zápasu - Pomikálek

V televizním utkání vyšel domácím skvělý nástup do zápasu. Své vedení 9:0 ovšem dlouho neudrželi. Hosté již v první desetiminutovce převzali vedení, ale nakonec ji vyhráli přeci jen Tuři v poměru 16:14. Druhá desetiminutovka byla v režii domácích Turů, kteří své vedení navýšili opět na devítibodový rozdíl, aby do půle Děčín snížil na 36:29. Ovšem první pětiminutovku druhé půle ovládl Děčín v poměru 2:10 a šel do jednobodového vedení. Od této chvíle se odehrával urputný souboj obran kde každý bodík měl cenu zlata. Děčín byl po většinu času o kousek vepředu, ale Tuři do závěrečných dvou minut vstupovali za stavu 55:55. Následná trojka Vyorala poslala Děčín do vedení 55:58. Roseboro snížil na 57.58 a po koši Vučici domácí dokonce vedli 59:58. To se již hrála poslední minuta zápasu a domácí Vučica nešťastně “nabil” Pavla Houšku, který poslal hosty do jednobodového vedení 59:60. Následný útok domácí nezvládli a tak museli 11 vteřin do konce faulovat Pavla Houšku, který se z čáry trestného hodu nemýlil - 59:62. Následně byl 3,5 vteřiny před koncem odpískán na Bannistera nesportovní faul. Po úspěšných trestných hodech to bylo 61:62 a Tuři vyhazovali od půlicí čáry. Bohužel závěrečná těžká trojka z ruky kapitána Teplého košem nepropadla a tak výhru bral ne lépší tým, ale šťastnější tým - Děčín.
Zápas byl zcela vyrovnaný. O vítězi rozhodly maličkosti. Faktorem plus byly úspěšné tříbodové hody. Zde vyhrál Děčín druhou půli 4:0 a to zřejmě rozhodlo. Je to velká škoda, protože skvělí svitavští fanoušci by si vítězství určitě zasloužili. Je to již třetí prohra Turů v koncovce zápasu. Co je platná velká bojovnost na obranné polovině hřiště, když na útočné polovině je hra málo efektivní. Dalším soupeřem Turů bude tým Opavy. V Opavě se nevyhrává, ale u Turů člověk nikdy neví. Pokud dají v zápase 70 bodů vyhrát zřejmě mohou.

Ohlasy po zápase -

Pavel Budínský – trenér BK ARMEX Děčín

„Pro nás je to díky průběhu velmi cenná výhra. Že se Svitavy budou zlepšovat, tak to se dalo predikovat. My jsme do utkání nevstoupili dobře, prohrávali jsme 0-9. Nedařilo se nám střelecky. Ta selekce střel nebyla úplně ideální, nebo jsme zakončovali s malou rutinou v podkošovém prostoru. Domácí se dostali do dílčího vedení. Každopádně my jsme na to rychle zareagovali a vrátili se do hry. Zase jsme ve druhé čtvrtině polevili v koncentraci a dostali jsme i některé těžší střelby. My jsme pořád pokračovali v některých promarněných šancích, nebo jsme začali dělat ztráty nesmyslnýma přihrávkama do území nikoho, nebo jsme hledali špatného adresáta. Ztráceli jsme v poločase. Z toho jsme se oklepali. To my umíme. Dostali jsme se zase do hry tím, že jsme líp četli hru. Proměnili jsme hned na startu třetí čtvrtiny trojkový střely. Dostali jsme se na dostřel. Když jsme šli do mírného vedení, tak se opět zase domácí dostali do vedení. My jsme začali opět špatně číst hru. Byli jsme dost slabí na míči. Nechali jsme se připravovat. Hra se přitvrdila. Čím se krátil čas, tak oba týmy chtějí prostě za každou cenu vyhrát. To si myslím, že bylo koření toho utkání. Nakonec bych řekl, že vyhrál šťastnější tým. Nevím, který z těch hráčů tam bojoval o odražený míč, a přihrál Pavlovi Houškovi pod koš. Pak jsme v tom zajímavém souboji pod košem, kde bylo asi sedum hráčů, kde míč poskakoval po obruči. Domácí po tom dopichování nedali koš. Pavel Houška dal trestné hody. Pak byla nesportovní chyba, tak se opět domácí dostali do hry. Nakonec neměli čas toho nějak využít. Jak říkám, v celkovém globálu ten výkon nebyl nijak oslnivý. Bylo tam spousta technických nedostatků a takových slabších produktivních chvil, a v tom také dobrá hra domácích. Fyzická, tvrdá, tak se proměnila v takové bojovné utkání. Pro nás cenná výhra. Každé utkání venku bude letos opravdu cenný v tomhle duchu dvoukolovým.“

Stanislav Petr – trenér, DEKSTONE Tuři Svitavy

„Gratuluji Děčínu k vítězství. Já si myslím, že jsme zahráli dobře první poločas. To co jsme potřebovali, určitý náskok jsme si vybudovali, ale o poločase jsem říkal, že jednoznačně nástup do třetí čtvrtiny může rozhodnout. Že my musíme být tvrdší v obraně než soupeř. Tam se opravdu hráči Děčína trefili za tři, a okamžitě se to stáhlo na remízu. Ten závěr je jaký je. Nešťastná chvilka, kde jsme vybojovali míč, který jsme chtěli vrátit do hry, tak na pravém místě stál Pavel Houška, který lehce zakončil. Tam se ta koncovka zrodila lépe pro Děčín. Kdyby jsme v té chvilce měli míč my, tak by to bylo třeba i obráceně, ale to nemůžeme takhle brát. Děčín vyhrál a to se počítá.“