Tuři Svitavy

3.4.2017

Svitavy uzavřou skupinu A2 v Brně

Rubrika:

Basketbalisté Svitav dnes zakončí svou účast ve skupině A2 na palubovce Brna. Na našem konečném sedmém mistě se nemůže již nic změnit. Tuři hlavně hrají o vyladění formy před těžkým play-off, kde je čekají silné Pardubice. Utkání začíná v hale Kampus od 18.00 hodin.

Naopak brněnský tým už nemá šanci na play-off. V posledním utkání podlehl na palubovce Ústí nad Labem 60:77 (Ware 16, Křemen 11, Pumprla 10 - Thompson 21, Bosák 14, Pecka 12). Mmcité si tak z Ústí odvezlo čtvrtou porážku v řadě. Lídrem Brna je jednoznačně americký guard Kevin Ware, který v průměru zaznamenává 17,9 bodů a 7,4 doskoků. K němu se také přidává zkušený český střelec Michal Křemen (10,8 bodů), nebo chorvatský guard Mikulić (10,5 bodů). Tuři mají letošní sezonu s Brnem negativní bilanci 0-3. Naposledy se týmy střetly v 5. kole skupiny A2. V hale Na Střelnici se po vyrovnaném utkání radovalo Brno 80:82 (Mickelson 26, Vučica 13, Roseboro 13,  Marko 11 -  Křemen 16, Tomanec 15, Ware 14). „Případná výhra by nám výrazně pomohla do další práce a především dodala sebevědomí do play-off, které nás už čeká příští týden,” reaguje na nejbližší program pivot Brett Roseboro.

Konečné prvenství ve skupině A2 patří svitavským Turům. Svitavy první místo potvrdily minulý pátek proti Ostravě. Nová huť sice vyhrála první poločas 36:38, ale po výborném druhém poločasu se radovali Tuři - 86:76 (Slezák 20, Jelínek 14, Marko 14, Teplý 13 - Bohačík 21, Bratčenkov 11, Smith 8). Páteční vítězství potvrdilo, že se fanoušci můžou těšit na krajské derby!

Autor: Milan Stehura