Tuři Svitavy

1.11.2016

Trenér Lubomír Růžička nahrazuje Stanislava Petra. Přichází i Jiří Jelínek za Ethana Jacobse.

Rubrika: Kooperativa NBL

Trenér Lubomír Růžička přichází do Svitav s cílem zmobilizovat Tury v jejich boji o play-off. Přejeme mu hodně štěstí!!!

Nepřesvědčivé výkony Turů v úvodu sezóny vyústily ve změny na trenérském postu i v hráčském kádru. Vedení klubu ukončilo spolupráci s trenérem Stanislavem Petrem, kterého nahradí exsvitavský Lubomír Růžička. Dochází ke změně i v podkošovém prostoru kam přichází rovněž exsvitavský pivot Jiří Jelínek (203 cm) za Ethana Jacobse. Cílem změn je mobilizace týmu, který má za cíl bojovat o play-off.

Vedení klubu děkuje Stanislavu Petrovi za odvedenou práci v průběhu více jak dvou sezón. Nesmazatelně se zapsal do historie našeho klubu. V prvé řadě se stal trenérem, který byl ve funkci hlavního trenéra nejdéle (dvě sezóny + 9 zápasů). Ovšem jeho jednoznačně největším úspěchem byl loňský historický postup Turů do play-off. Kromě Nymburku dokázali Tuři pod jeho vedením porazit všechny týmy KNBL. Jsme přesvědčeni, že Stanislav Petr svojí šanci ve Svitavách využil velmi dobře a není vyloučeno, že se v budoucnu naše cesty zase spojí. Koneckonců jeho nástupce Lubomír Růžička je toho živým důkazem. Svitavy vedl jako hlavní trenér ve třetí a čtvrté sezóně v nejvyšší soutěži. Pak odešel do Nymburka a nyní se do Svitav vrací ze slovenské Handlové. Odsud s ním přichází i asistent trenéra Lukáš Pivoda.

I Jiří Jelínek již více než jednu sezónu ve Svitavách hrál. Bylo to právě pod trenérem Růžičkou. Potom odešel na dva roky do Děčína vybojovat dvě stříbrné medaile. Nyní přichází schodou okolností rovněž ze slovenské Handlové. Jeho zkušenost by se Turům v boji o play-off měla rozhodně hodit.

Přejeme oběma trenérům i Jiekoci vydařenou “svitavskou stopu” v jejich sportovních kariérách s mnoha Tuřími vítězstvími.