Tuři Svitavy

8.10.2016

TUŘI JASNĚ PŘEHRÁLI LVY Z JINDŘICHÁČE: DEKSTONE TUŘI SVITAVY - LIONS J.HRADEC 74:61 (39:31)

Rubrika: Kooperativa NBL

Týmová chemie po nešťastně prohraném zápase v Brně začala přeci jen lépe fungovat. Alespoň domácí zápas Turů proti Lions z J.Hradce tomu napovídal.

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - LIONS J.HRADEC 74:61 (39:31)
Body DEKSTONE: Roseboro 19 (11 doskoků), Teplý 13, Vučica 11, Mickelson 8 (12 doskoků), Mays 6, Bannister 6 (11 asistencí, 5 doskoků), Vaňák 6, Andres 3, Jacobs 2.
Body LIONS: Šoula 17, Brooks 14, Zuzák 11, Stegbauer 5, Šustek 5, Tawiah 4, Canty 3 V.Novák 2.
Doskoky 46-46, Trojky 7-6, TH 7/12 - 11/22 Asistence 20-13 Ztráty 13-13
Hráč zápasu: Brett Roseboro


V souboji týmů s jednou výhrou ze čtyř zápasů dali domácí Tuři v první desetiminutovce hostům z Jindřichova Hradce jasně najevo, kdo dnes bude na palubovce pánem. Koncentrovanou obranou a přesným útokem si v ní vybudovali desetibodový náskok, který v podstatě kontrolovali až do konce. Po přestávce se sice Tuři díky zóně sopeře v útoku zasekli, ale i přesto třetí dějství vyhráli v poměru 9:8. Tentokrát se mohli opřít o pevnou obranu. Ta byla pro hosty černou můrou a tak se náskok Turů ve čtvrtém dějství vyšplhal až na rozdíl 22 bodů. V závěru se u hostů probudil do té doby nevýrazný Šoula a především jeho zásluhou se hostům podařilo výsledek zkorigovat. To ovšem Turům nevadilo. Důležitá uklidňující výhra byla na světě a nutno říci, že zcela zasloužená. Tuři výrazně lépe stříleli za 2 body (57%-36%). Právě body z podkošového prostoru (42:24 pro domácí) tento zápas rozhodly. Domácí Bannister zapsal 11 asistencí, Mickelson 12 doskoků a Roseboro 11 doskoků. Šest a více bodů v domácím týmu zaznamenalo 7 hráčů, což svědčí o kolektivní hře domácích. I celkový počet 20 asistencí je jejich letošním maximem. Potěšitelné je, že již druhý zápas udrželi Tuři ztráty pod hranicí 15. O tom, jestli to je pozitivní trend nebo jen slabá obrana soupeře napoví již další zápas Turů. Zajíždějí totiž na Folimanku do Prahy. Ve středu 12.10. v 18 hodin jim bude nepříjemný soupeř - USK Praha. Případná výhra by nechala v zapomnění nevydařený zápas v Brně. To je jistě velká motivace. Soupeř ovšem v posledních dvou zápasech ukázal velkou sílu. Nejprve v domácím prostředí přehrál silný Děčín a v tomto kole podlehl na hřišti Opavy o pouhý bod. Ve středu nečeká Tury žádná procházka růžovým sadem, ale trnitá cesta hejnem tvrdě bránících sov.

Komentář po zápase -

Karel Forejt - trenér BK Lions Jindřichův Hradec
Karel Forejt - trenér BK Lions Jindřichův Hradec

“Gratuluji Standovi a Svitavám k zaslouženému vítězství. Myslím si, že když vememe v potaz zranění našeho rozehrávače, kde ta smůla asi nebere konce. Máme tři mladý zraněný rozehrávače a už to asi budeme muset řešit, tak jsme odehráli v celku solidní part. Samozřejmě, je mi jasný, že jsme si hodně pomáhali zónovou obranou. Činili jsme domácím v jistých pasážích problémy. Bohužel, ale neměli jsme potřebnou agresivitu na pozici pět. Tam jsme měli obrovský deficit oproti Svitavám. Myslím si, že to rozhodlo zápas. Tam kdyby jsme měli borce, který by mohl konkurovat Brettovi, tak by jsme možná sahali po vítězství.”

Stanislav Petr - trenér DEKSTONE Tuři Svitavy

“Díky za gratulaci. Do zápasu jsme vstoupili agresivně v obraně tak, jak jsme chtěli. Podařilo se nám odskočit na jaký si přijatelný výsledek. V té první čtvrtině jsme ukázali, že na domácí palubovce samozřejmě chtít prohrávat. Ale to co říkal Karel, ta větší část, když hráli na nás zónu, tak jsme nebyli schopní na to zareagovat. Pozice jsme měli, ale nedokázali jsme se z nich prosadit. Díky tomu se ten stav udržoval na přijatelném výsledku pro Jindřichův Hradec. Bylo vidět v té pasáži, kde jsme ty trojky dokázali trefit, že jsme i více odvážnějších v nájezdech do té zóny. Tak najednou to skóre dokázalo narůstat až skoro k hranici 22 bodů. Jediné co mě mrzí a z toho se musím poučit, že jsme ten závěr zase nezvládli. Nemyslím si, že to je tím, že jsem vystřídal, ale v tom momentu nebyla dobrá koncentrace v obraně. Dostali jsme dva trojky. V té chvilce jsme neproměnovali z pod koše, netrefili jsme nic. Myslím si, že je spíš o koncentraci v obraně. Dát soupeři šanci na ty střely , který v závěru už riskují. To mě mrzí. Za vítězství jsem rád a děkuji klukům za předvedenou hru.”

Vojtěch Novák - pivot, BK Lions Jindřichův Hradec

“Oproti zápasu s Opavou jsme zlepšili obranu. Domácím jsme to nechtěli dát zadarmo. Ačkoliv jsme si pomohli zónou, jak říkal trenér. Škoda, že jsme byli impotentní v útoku. Chyběla tam ta rozehra. Trošku nás zastavila agresivní obrana.”

Brett Roseboro - pivot, DEKSTONE Tuři Svitavy

“Do zápasu jsme vstoupili agresivně, tak jak jsme chtěli. Soupeř nás přibrzdil zónou, kde jsme neproměnili jasné šance. Je statisticky vidět, že jsme vyhráli jasně vyhráli na koše z pod koše 42-24. Dokázali jsme i skvěle zvládnout rychlé protiútoky. Mrzí mě, že jsme neodehráli koncetrovaně i konec zápasu. Jsem moc rád za vítězství!”