Tuři Svitavy

23.9.2012

Tuři druhý den turnaje před domácím publikem porazili Nitru!

Rubrika: Obecné

Zápasy ve druhém dni pokračoval první ročník mezinárodního turnaje Svitavy Cup 2012. Pro Tury byla sobota šťastná, na domácí palubovce vyhráli nad celkem Nitry 88:76.

Včera proti sobě nejdříve nastoupily týmy Xion Dukes Klosterneuburg a Science City Jena. Rozhodovalo se až ve čtvrté čtvrtině, v níž Rakušané díky výborné obraně nedovolili soupeři z Jeny od 4. do 9. minuty skórovat. Zaslouženě tedy zvítězili 73:67. Nejlepším střelcem Jeny se stal Keneth Barker (14 bodů), na straně rakouského týmu to byl Jason Chappel (17 bodů).

Ve svém druhém zápase v turnaji se domácí Tuři střetli s týmem Edymax SPU Nitra. S ním se už během přípravných utkání dvakrát potkali. Do utkání Tuři nastoupili v sestavě Macela, Deloach, Šindelář, Horák a Mroz. Výborně hrál zejména Horák, domácí si i díky němu vybudovali během první čtvrtky až osmibodový náskok. Pak muel Horák se třemi fauly střídat a hosté dokázali sköre otočit, když první část vyhráli 22:18. Svitavské trápil především vysoký McClain se svými 216 centimetry.

Druhá čtvrtina se hrála ve velkém tempu s vysokou agresivitou, trestné hodiny na obou stranách ji značně „rozkouskovaly“. Tuři v ní zvítězili 21:17 a o přestávce šli do šaten za nerozhodného stavu 39:39.

Ve třetí čtvrtce se probudili střelci na obou stranách. „Dohromady padlo 49 bodů,“ konkretizuje manažer svitavského klubu Martin Lepold. Nitra vyhrála o pouhý bod 25:24, utkání se tedy rozhodovalo v závěrečné části. V ní ukázali domácí Tuři více touhy po vítězství. Obranu lze nazvat precizní, soupeři během poslední desetiminutovky nastříleli jen 12 bodů. Koncentrovanou hrou v útoku Tuři postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a zaslouženě zvítězili 88:76.

Nejúspěšnějším střelcem Svitav byl Láďa Horák s 24 body, Michael Deloach zaznamenal o šest bodů méně. V barvách Nitry se nejlépe trefoval McClain (19 bodů).

Zpravodajství ze závěrečného dne turnaje připravujeme. (pá)