Tuři Svitavy

25.9.2012

Turnaj měl výbornou úroveň, Tuři vzkazují díky za podporu

Rubrika: Obecné

Mezi výorně hrající Tury patřili na turnaji Michael Deloach (s míčem) a Láďa Horák (vpravo).

První mezinárodní basketbalový turnaj Svitavy Cup, který se hrál ve městě od 21. do 23. září, měl vysokou úroveň. Přestože soupeři ze zahraničí jsou velmi dobrými týmy, potvrdili domácí Tuři své kvality a před zraky svých fanoušků obsadili výborné druhé místo!

Čtveřice mužstev měřila své síly na palubovce svitavské haly Na Střelnici: šlo o německou Jenu, slovenskou Nitru, rakouský Klosterneuburg a domácí – české – Tury. Všechna utkání lze označit za poměrně vyrovnaná. Svou výbornou kvalitu jen potvrdil a především zúročil rakouský mistr Klosterneuburg, ten prošel turnajem se třemi vítězstvími (tedy plným počtem) a zaslouženě získal trofej pro vítěze.

Tuři si před nacházejícím zahájením mistrovské sezóny vyzkoušeli hrát na domácí palubovce, zopakovali si atmosféru domácích utkání a ukázali rostoucí tendenci své výkonnosti. Zvítězili nad celkem Nitry a Jeny a dosáhli tak na pohár stříbrné „hodnoty“.

Bronzovou příčku obsadil tým Edymaxu SPU Nitra, pomyslnou bramborovou medaili si odváželi basketbalisté týmu Science City Jena.

„Ve svitavské hale byl po celé trvání turnaje k vidění velmi kvalitní basketbal,“ hodnotí manažer svitavského klubu Martin Lepold úroveň turnaje. Diváci, kteří přišli do haly podpořit domácí tým nebo se prostě podívat na kvalitní basketbal, rozhodně nemohli litovat. „Všem děkujeme za výbornou podporu našeho týmu,“ vzkazují Tuři. „Doufáme, že si dobrou formu, kterou naši hráči předvedli na turnaji, přeneseme do blížícího se ročníku Mattoni NBL,“ věří Lepold.

Nejbližším domácím utkáním bude střetnutí s celkem Opavy. To čeká svitavské Tury už ve druhém kole Mattoni NBL šestého října. (pá)