Tuři Svitavy

5.10.2016

VÝHRY VE TŘECH ČTVRTINÁCH BYLY MÁLO: MMCITÉ BRNO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 79:76 (44:36)

Rubrika: Kooperativa NBL

MMCITÉ BRNO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 79:76 (44:36)
Body Brno: Painter 21 (14 doskoků), Zachrla 14, Mikulič 13 (5 asistencí), Sinadinovič 11, Pumprla 10, Simpson 4, Hrabovský 3, Nehyba 3
Body Svitavy: Bannister 20 (7 asistencí), Vučica 11, Teplý 10, Mickelson 9 (12 doskoků), Špaček 8, Roseboro 8, Mays 5, Jacobs 5.
Doskoky 46 - 38 Trojky 12 - 11,  TH 11/15 - 11/15, Ztráty 15 - 12

Tuři odjížděli do Brna s cílem zvítězit. Od úvodu hráli velmi koncentrovaně a v průběhu první čtvrtiny byli o kousek lepším týmem. Výsledek 17:21 odpovídal dění na hřišti. Bohužel ve druhém dějství jim v útoku zvlhnul prach. Roseboro měl problémy s fauly a z dálky to přestalo Turům padat. Naopak domácí srovnaly mířidla a dalekonosnými trafami i zlepšeným útočným doskokem převzali otěže zápasu. Druhou desetiminutovku ovládli v poměru 27:15 a do šaten odkráčeli s osmibodovým náskokem. Třetí dějství přineslo bojovný basketbal, ve kterém ani jeden z týmů neměl na to druhého výrazněji přehrát. Když se v závěrečné desetiminutovce začali opět trefovat domácí, bylo to rázem 75:63 a o výsledku se zdálo býti rozhodnuto. Ještě 2 minuty před koncem po koši Sinadinoviče vedli domácí 77:68. Tuři ovšem zápas nevzdali a po trojkách Špačka a Teplého snížili na 77:74. Když na začátku poslední minuty snížil Bannister na rozdíl jediného bodu, akcie Turů na výhru výrazně stouply.  Podařilo se jim dokonce soupeře ubránit a míč doskočit. Ovšem zbytečná ztráta míče je zřejmě stála vítězství. Následně totiž museli takticky faulovat Zachrlu, který oba trestné hody proměnil. Z posledního útoku si již Tuři nevytvořili dobrou střeleckou pozici na vyrovnání a tak mohli svojí první výhru slavit domácí basketbalisté. Pro Tury je to smolná prohra. Mohou si za ni ovšem sami. Z podkošového prostoru neproměnili minimálně 5 jasných “šoupáků” a s tím se venku vyhrává jen těžko. Faktorem plus pro domácí byl výkon nového muže Ivana Mikuliče, který trefoval důležité střely a jeho 13 bodů, 4 doskoky a 5 asistencí domácím výrazně pomohlo. Jinak hlavním strůjcem domácí výhry byl Deshawn Painter autor 21 bodů a 14 doskoků. Hosté se mohli opřít o výkon Bannistera, který k 20 bodům přidal i 7 asistencí. Ovšem nikdo jiný se k němu střelecky nepřidal. Trenéra Petra může alespoň těšit pouhých 12 ztracených míčů, což je oproti prvním třem zápasům velký posun k lepšímu. Další zápas sehrají Tuři doma ve Svitavách v sobotu proti Lions Jindřichův Hradec. Zápas začíná již v 17 hodin a po smolné prohře v Brně by to chtělo vítězný reparát.