Tuři Svitavy

23.6.2017

Z Nymburka do Svitav. Eduard Kotásek je Turem!

Rubrika:

Tuři hlásí druhou českou posilu. Tou se stal 19letý reprezentační rozehrávač Eduard Kotásek, který ve Svitavách podepsal kontrakt na tři roky.

Odchovanec nymburského basketbalu hrál v letošní sezóně dvě soutěže. V extralize U19 doručoval v průměru 12,3 bodů, 5 asistencí a 4,7 doskoků. Nakonec si s juniorskou kategorií zahrál Final Four, kde však nymburský tým obsadil čtvrté místo. Druhou soutěží byla 1. liga, ve které nastupoval za mužský B tým. V druhé české nejvyšší soutěži průměrně zapisoval 6 bodů, 4 asistence a 3 doskoky. Rezervní tým byl letos velkým překvapením v 1. lize. Vše vyvrcholilo ve Final Four, kam se nymburský celek dostal až do finále. V něm však podlehl s Hradcem Králové 91:97. “Eda Kotásek patří k velmi nadějným rozehrávačům mladé, nastupující generace. Již za mého působení v Nymburce jsem si jej výtahl z kategorie kadetů do juniorů a z juniorů do B týmu mužů. Eda patří k rozehrávačům, kteří tvoří hru, řídí tým a snaží se být agresivní. Jeho obranná činnost je příkladná. Největší devízou Edovi hry je jeho nesporná herní inteligence. S hráčem jsme uzavřeli smlouvu na tři roky a je jen na nás všech Edovi, co nejvíce pomoci, aby přechod do kategorie dospělých byl pro něj plynulý,“ okomentoval mladou posilu hlavní trenér Lubomír Růžička.

Eduard také reprezentoval Českou republiku na evropských šampionátech v kategoriích U16 a U18. Momentálně bojuje o místo v sestavě U20, která si v létě zahraje Mistroství Evropy v Řecku. Aktuálně má smlouvu na sezónu 2017/2018 osm hráčů (Jelínek, Roseboro, Kotásek, Teplý, Smithson, Slezák, Marko, Stria).

Autor: Milan Stehura
Foto: basketbal-nymburk.cz