Tuři Svitavy

22.4.2017

Zápas pravdy

Rubrika:

Svitavy čeká v sobotu zápas pravdy. Pokud v Pardubicích nevyhrají, tak pro ně sezona skončí. Zápas vysílá od 15:35 hodin stanice ČT Sport.

Třetí vítězství v sérii si Pardubice připsaly ve středu, kdy vyhrály na palubovce Svitav 70:62 (Wall 19, Autrey 16, Škranc 13, Nečas 7, Švrdlík 5, Pandula 4, Burnett 4, Půlpán 2 - Mickelson 17, Marko 15, Slezák 10, Smithson 8, Roseboro 7, Jelínek 5). Nutno říct, že Svitavy stahovaly 24bodové manko, které stáhly až na -2 body. Tuři si především musí pohlídat začátek zápasu, který se vůbec ve středu nevydařil a po pěti minutách prohrávali 0:16. „Nemáme vůbec poraženeckou náladu. Chceme vrátit sérii do Svitav! Musíme si dát pozor na začátek utkání, který nám ve středečním zápase nevyšel. Sice jsme to na konci utkání dotáhli, ale nevyšlo to. Celý zápas se musíme držet na vyrovnaném skore a pak můžeme pomýšlet na vítězství,” nabádal Tomáš Teplý.

Z PARDUBICKÉHO TÁBORA

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Utkání se bude odvíjet od kvality naší obrany. Klíčové bude, abychom bránili tak jako v posledních zápasech. Druhá věc je, abychom daleko lépe řešili situace v útoku při změnách obrany Svitav z osobní na zónovou, abychom nepřecházeli střelecké pozice. Věřím, že k vyšší úspěšnosti střelby nám pomůže i naše domácí prostředí, protože v hale na Dašické máme nastříleno. Naším přáním a cílem je toto utkání zvládnout co nejlépe a dovést ho do vítězného konce.“

PRO FANOUŠKY

Pro fanoušky bude vypraven autobus. Odjezd autobusu z parkoviště od haly Na Střelnici je ve 14.00 hodin .Cena vstupenky činí 110 Kč. Společně to dáme!