Tuři Svitavy

7.8.2017

Ze španělské Zaragozy do Svitav. Šimon Puršl je svitavským Turem!

Rubrika:

Jeden ze zajímavých transferů tohoto léta si připisují svitavští Tuři. Jednoletou smlouvu podepsal 203 centimetrů vysoký pivot Šimon Puršl.

“Přestup hráče ze soupisky klubu z nejprestižnější národní ligy na starém kontinentu do Svitav vnímám jako dobrou vizitku naší nově nastavené klubové filozofie. Příchod Šimona byl sice kostrbatý, stál mnoho usílí, ale pevně věřím,že naše společná spolupráce přinese spokojenost z obou stran. Šimon je jednoznačně nejzajímavějším hráčem ročníku 1997 v České Republice. Jako velmi mladý odešel do Španělska, kde v mládežnickém programu Zaragozy sbíral velmi cenné zkušenosti a posléze se dostal i do prvního týmu. I letos stála Zaragoza o jeho služby, ale po několika společných rozhovorech jsme dospěli k názoru, že ve svém věku potřebuje nový impuls a zcela jinou roli v týmu. S touto myšlenkou se ztotožnil i generální manažer Zaragozy Salva Guardia, se kterým jsem se osobně setkal při letní lize NBA v Las Vegas. Oba jsme našli shodu v budoucí profilaci a vývoji Šimonovi kariéry,” poodhalil zákulisí přestupu hlavní trenér Lubomír Růžička.

Bohužel letos přišel Šimon o ME U20 a nominaci do širšího výběru reprezentace mužů kvůli poranění hlezenního kloubu. V U20 měl Šimon patřit k lídrům týmu a v reprezentaci mužů sbírat cenné zkušenosti. Poranění by mělo být již zcela v pořádku. Šimon zahájí se svým novým týmem přípravu v úterý 8.8. 2017.

Charakteristika Šimona Puršla:

“Největší předností je atletičnost, kterou využívá při doskakování, v přechodových fázích, ale i při zakončení. Patří k velmi dobrým střelcům ze střední, ale i delší vzdálenosti. I přes svůj věk, hraje velmi dobře fyzicky, a tak by měl Šimon patřit k jednomu ze základních stavebních kamenů nově se tvořícího týmu,” doplnil Růžička.